Game More

Mafia GP

بررسی تخصصی بازی های گروهی و رومیزی

آموزش نقش محافظ

کریم
کریم@username
بیشتر بخوانید
کریم بخدا مسلمون نیستی
آرش موسوی
آرش موسوی@username
بیشتر بخوانید
آرش موسوی اون پیک آخری که میگفتی سلامتی خودمو خودت
تبر زین دار
تبر زین دار@username
بیشتر بخوانید
عبارت تبر زدن رو وقتی که یه نفر خلاف فاز و نظر جمع، نظر خودش رو خیلی کوبنده و مکرر اعلام کنه، بهش میگن داری تبر میزنی. یعنی یه چیزی داره ریشه میزنه و رشد میکنه، اما تو مدام داری بهش تبر میزنه و نمیذاری پا بگیره!
قبل
بعدی
محافظ

يکی از نقش های شهروندی ميباشد که قدرتی بسيار بالا در تيم شهروندی بنابر ويژگی های نقشش دارد .

بازی مافیا به روش های مختلف انجام میشود ولی از پرطرفدار ترین روش های رایج بازی مافیا ، شب مافیا و مافیای اسکام میباشد.

بدين ترتيب که محافظ در فاز شب در برابر همه تير ها مصونيت دارد و اگر گادفادر اسم ايشان را بدهد ، مدير بازی اعلام ميکند که تير گادفادر به سنگ خورده است ، و اگر اسنايپر هم اسم ايشان را به اشتباه بدهد ، تير اسنايپر هم به سنگ ميخورد .

همانند نقش رويين تن ، اگر چند تير هم به سمت ايشان بيايد ، باز هم از جريان بازی حذف نميشود. اما اين نقش علاوه بر خاصيتی که در فاز شب دارد، در طول روز نيز دارای 2 عملکرد حائز اهميت ميباشد .

عملکرد 1 : اگر در روز اول بازی در جريان رأی گيری بازی رأی خروج از بازی را بياورد ، تبديل به شهروند عادی ميشود و به جريان بازی برميگردد و بازی را با نقش شهروند ساده ادامه ميدهد .

عملکرد 2 : اگر در جريان بازی کسی توسط تروريست ، ترور شود ، محافظ ميتواند شخص ترور شده را به جريان بازی برگرداند، اما خود محافظ تبديل به شهروند ساده ميشود و بازی را با نقش شهروند ساده ادامه ميدهد .

بنابرين ورود اين نقش به بازی ، قدرت زيادی را به تيم شهروندان ميدهد .

اگر محافظ توسط ساقی مست شود ، خاصيت محافظت خود را در شب از دست ميدهد و اگر اسمش بعد از مست شدن توسط گادفادر يا اسنايپر داده شود ، کشته ميشود .

اگر دزد اسم محافظ را به عنوان اسم اولش بدهد ، خاصيت محافظت ايشان به اسم دوم دزد در فاز شب منتقل ميشود و قابل کشته شدن در شب ميباشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *