Game More

Mafia GP

بررسی تخصصی بازی های گروهی و رومیزی

آشنایی با صفحه شطرنج

کریم
کریم@username
بیشتر بخوانید
کریم بخدا مسلمون نیستی
آرش موسوی
آرش موسوی@username
بیشتر بخوانید
آرش موسوی اون پیک آخری که میگفتی سلامتی خودمو خودت
تبر زین دار
تبر زین دار@username
بیشتر بخوانید
عبارت تبر زدن رو وقتی که یه نفر خلاف فاز و نظر جمع، نظر خودش رو خیلی کوبنده و مکرر اعلام کنه، بهش میگن داری تبر میزنی. یعنی یه چیزی داره ریشه میزنه و رشد میکنه، اما تو مدام داری بهش تبر میزنه و نمیذاری پا بگیره!
قبل
بعدی
Chess

شطرنج ی بازی حسابی و اصولی هست . تنها قسمت این بازی که به شانس مربوط میشه اولشه که ممکنه شما بین مهره سفید و سیاه مهره سیاه رو انتخاب بکنید و شروع کننده بازی نباشید که اونم اصلا به چشم نمیاد.

یادگیری شطرنج توصیه من به شماست و بازی کردن شطرنج بسیار لذت بخشه . اینجا قرار نیست از فواید بازی شطرنج یا تاریخچه این بازی بگم خودتون در صورت علاقه میتونید برید تحقیق کنید 🙂

صفحه شطرنج 8*8

شطرنج

صفحه شطرنج از 64 تا خانه (مربع های سفید و سیاه) تشکیل شده همه صفحه های استاندارد شطرنج شماره دارند و درردیف های 1 و 2 مهره های سفید و در ردیف های 7 و 8 مهره های سیاه چیده میشه.

مشخصه که 32 تا خانه سقید و 32 تا خانه سیاه در صفحه 8 * 8 ما وجود داره.

هر خانه در شطرج یک اسم داره مثلا a1 خانه سیاه گوشه سمت چپ تصویر هست. توی دوره مبتدی رو به پایین خیلی با این اسم ها سر و کار ندارید ولی از مبتدی به بالا همش کارتون با ایناست.

اهمیت فهم و یادگیری اسم مهره ها و خانه ها در: مسابقات شطرنج – خواندن کتاب های شطرنج و تحلیل و بررسی بازی ها از جمله بازی خودتون و… میباشد.

صفحه شطرنج داری سطر و ستون و قطر میباشد.

به چهار خانه وسط صtحه شطرنج مرکز شطرنج گفته میشود (d4-e4-d5-e5) و هر چه بیشتر روی این خانه ها با مهره های خود کنترل داشته باشید احتمال به دست اوردن برتری خود را بیشتر کرده اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *